26. Lečice - Kosova Hora (1:2)

16.06.2012 17:00

Porážka na závěr už nebolela

Hrůzné jaro i sezona za námi ● Konečně pomohl Bazi  ● Velký zápas Jana Srpa ● Ranař Kojenec  ● Matějkova skorovražda rozhodčího  ● Pozitivní rekordman Kozel ● Od příštího ročníku s Čahounem

Sezona skončila, zapomeňte! Třetí třída byla díky bodovému vývaru z podzimu už dlouho dopředu zachráněna, ale děsivé nakládačky, disciplína, nezájem některých hráčů, z toho se během jara dělalo těm ostatním poctivým špatně. Lečice proto může jednogólovou domácí porážku s Kosovou Horou hodit za hlavu, ovšem už teď je nutno myslet na příští soutěžní ročník, jinak budeme u Kocáby znovu hrát pralesní ligu.

LEČICE    –    KOSOVA HORA     1 : 2

Kocába Arena  -  Zase ten příšerný předzápasový stres. V době, kdy už se měl do dresů převlečený mančaft dávno rozcvičovat na hřišti, trenér Hrubesch ani nikoho nehonil do kabiny, nahlas totiž doufal, že soupeř nepřijede. On samozřejmě přijel a bylo po srandě. Po ženských fotbalistkách navíc zůstaly neuklizené stoly, pekáče sice nabízely leccos poživatelného, jenže nic k pití, ani láhev zelené či cokoliv užitečného. Taková Jana Hrubeschová-Váňová-Rooneyová zřejmě nepije francovku a Rohlíček tak musel použít erární nádobu… Jediným plusovým zjištěním tak bylo zjevení jistého kudrnáče z Porostlin, poprvé na jaře si přišel zakopat Jiří Křivonoska-Bazi, sestavu později oživil, to se ví.

Kosova Hora, jež usilovala o konečné druhé místo v tabulce, nechodila přes mrtvoly, Lečice jí byla vcelku vyrovnaným protivníkem. A dokonce šla do vedení, když jeden křížný centr od stráně pověsil P. Růzha hlavou do vlastní sítě.

Hosté sice působili nebezpečnějším dojmem, ale v cestě jim stál výborně chytající Kozel a na levém beku s velkou vervou hrající Jan Srp. Odpaloval, hlavy měl, bránil celým svým hřmotným tělem, rozehrával. Takhle důrazného krajního obránce měla Lečice naposledy za časů Romana Hese nebo jeho švagra Luboše Havránka. Patrioti z okresu Praha-západ se mohli tetelit blahem. Betlém neboli Malá Lečice má po letech opět hvězdu! A propos, Petr Svoboda-Kozel. V bráně nebo v poli odehrál všech 26 zápasů sezony, v nichž nechyběl ani minutu. To není pouze Železný muž, to je tvor z jiné planety. Smekejme před ním!

O poločase Hrubesch a Kozel žertem domlouvali s Kosovohoráky remízu jedna jedna a na place tenhle výsledek v 65. minutě skutečně zněl, když za obranu zaběhnuvší Fafek vyrovnal. A ještě soupeř otočil skóre, to když P. Růzha trefou do správné branky odčinil předchozího vlastence. Hosté mohli přijít k vítěznému gólu snadněji, kdyby rozhodčí nad Lukašenkovým penaltovým faulem nepřimhouřil oko.

A to mohl být sudí na trávníku těžce zmrzačen, ne-li dokonce zavražděn. Václav Dvořák-Matějka při jednom ze svých ojedinělých sprintů marně na muže s píšťalkou řval „uhni!“, načež nebožáka složil jako basu s pivem od Kajgra. Pan David Bičiště pár minut napadal na nohu, po utkání před Kaká Arenou (kantýnou) pak s úsměvem přiznával: „Sestřelil mě jak veverku.“ Klidně se nám přitom mohl pomstít. Když František Dědina-Kojenec v ležící poloze krátkým suchým úderem praštil protihráče do hlavy, před očima mu netancovala ani žlutá karta. Sympaťáci z Kosovy Hory vůbec nevyváděli.

Dohrálo se v naprostém klidu, jen rozzuřený Láďa Kropil se do arbitra nesmyslně opíral. V šatně se nato začaly kout plány pro příští sezonu. Z hostování v Novém Kníně B bude minimálně do konce podzimu stažen Okapník, staronovou posilou se stane Jaroslav Zboženský-Čahoun junior, který se celému týmu omluvil za všechny někdejší vylomeniny. Lečice přece musí být zase silná a sebevědomá.

(msč)

Branky: 21. vlastní P. Růzha – 65. Fafek, 72. P. Růzha. Rozhodčí: Bičiště (Dobříš) 9. Vrchní konisař: Roman Hes (Malá Lečice) 9. Bez ŽK. Diváci: 71. Poločas: 1:0. Hráno 16.9. 2012.

Lečice: P. Svoboda 8 – Váňa 7, L. Kostečka 7,5, Houska 7,5, Srp 8,5 – Břečka 8, Fr. Dědina 7, Víšek 7, K. Jaruška 8 – Dvořák 7, Křivonoska 7,5. Trenér Jiří Hrbek-Hrubesch 7. Vedoucí mužstva Jaruška Váňová-Kaká 10.

Lavička: Josef Hrbek. Chyběli: Havelka, Tokaji, M. Kostečka, M. Rákosník ml. (zranění), Jakub Hořák (disciplinární trest), Josef Smetana ml., Messi (zaměstnání), B. Pacák, T. Pacák (rozzlobení rodiče), Sobotka, M. Rákosník st., Kilián, Dušák, Toman (?).

Hráč utkání: Jan Srp

Střelci Lečice – konečné pořadí: 6 – Fr. Dědina, 5 - Jakub Hořák, 4 - K. Jaruška, 3 – Jan Hořák, L. Kostečka, Josef Smetana ml., Váňa, 2 – Dušák, Kopeček, Křivonoska, Sobotka, Tokaji, 1 – Messi, Prášil, M. Rákosník st., M. Rákosník ml., P. Svoboda, T. Svoboda.

Neprůstřelnost brankáře – konečné pořadí: P. Svoboda – 178 minut, Jan Hořák - 159 minut, Josef Hrbek 97 minut, Břečka 6 minut.