25. Daleké Dušníky - Lečice (8:2)

10.06.2012 10:15

A pořád budou dělat ostudu!

Desítka už zase visela ve vzduchu ● Lukašenka vydatně znervóznil Vyhlídka ● Vrátil se Libuna a hned proměnil penaltu ● Co s Arnoštem? Znovu červená a nejspíš prodej do Albánie

Neuvěřitelná houpačka, v té dolní části ovšem děsivá. Za příklad nechť poslouží výsledky pěti posledních zápasů: Petroviče B-Lečice 4:0, Lečice-Počepice 3:2, Krásná Hora B-Lečice 9:2, Lečice-Hřiměždice 5:0 a nyní Daleké Dušníky B-Lečice 8:2. Je pravdou, že s nedostatečným hráčským kádrem jsou body za výhry zlaté, ale proč ty strašlivé rance? Proč jen jediný gól chyběl k vyrovnání děsivé pálky z Krásné Hory a pouhé dva k vyfasování potupné desítky? Lečice zkrátka bude pořád dělat ostudu, brnkat na nervy předsedovi klubu Kudrnáčovi i bývalému úspěšnému trenéru, v současnosti vrchnímu komisaři a šéfovi fanouškovské sekce Láďovi Kropilovi. Oba po návratu z Dušníků kvůli tomu onemocněli vysokou lihovou horečkou…

DALEKÉ DUŠNÍKY B   –   LEČICE   8 : 2

Daleké Dušníky – Vlastně už bylo vymalováno záhy po úvodním hvizdu sudího Buriana. Do rozhozené lečické obrany naběhl domácí střelec M. Švagr, nezadržitelně skóroval a trenér Hrubesch zvažoval další pivo. V poločase to již bylo 6:0 pro Dušníky, což Lečičtí dlouho nepamatují. Při porážce 0:9 v Nečíni to v roce 2008 bylo o pauze „jen“ o tři…Kriste pane, jak by to jen vypadalo, kdyby soupeř v jediné 44. minutě nemířil do tyče a za pár vteřin ještě do břevna!

Kdo se na tribuně neohlížel k sympatické paní kantýnské, případně nelaškoval se starým kamarádem Pavlem Slezou, byl nucen sledovat příšernou fotbalovou bídu v podání hochů od Kocáby. Hrubeschovy ovečky vršily jednu fatální chybu za druhou, dokonce i pověstný tahoun Kojenec ztrácel balony a v podstatě na place neměl nárok.

Stoper Lukašenko Kostečka vyrobil dvě penalty a byla na něm patrná nervozita. Aby ne, když po půl deváté vyrážel na sraz ke krámské Knihovně, vypukl děsný lomoz. Domů se zrovna vrátil Vyhlídka a s ním celý lihovar z plzeňské čtvrti Božkov. Z toho se jednomu musí pořádně zamotat hlava. Zrovna tak všem, kteří vyděšeně sledují vývoj soutěže o Magické číslo, kde právě Vyhlídka nyní převzal vedení.

Sedmou trefu Dušníků obstaral jinak čtyřgólový střelec Sklenář už v 53. minutě, dost času na to, aby hostitelé opravdu Lečici ztrestali dvojciferně. Naštěstí přece jen přišel náš čestný úspěch. Po pádu Arnoštově pan Burian zapískal penaltu i proti domácím. Kolem bílého puntíku bylo dlouho pusto prázdno, střídající Velibor Váňa-Libuna, jenž se už vylízal ze zápalu plic, cupital na věc velmi pomalu, aby se po cestě nerozkašlal. Vzápětí pokutový kop bezpečně proměnil. Na 8:2 později efektně z voleje upravoval Václav Dušák skórující už ve druhém zápase za sebou.

Už předtím zůstala Lečice v deseti lidech, Jakub Hořák-Arnošt schytal za neslušnost červenou kartu, v této sezoně nikoli první či druhou. Průserů už nejmilejší Hrubeschovo dítě napáchalo až běda, proto zřejmě Arnošta prodáme albánskému mistru Skenderbeu Korca. Tam pozná krevní mstu…

Je smutné, že nás Daleké Dušníky v současnosti mají za chumáč a ubohá ořezávátka. Vždyť o postupovém jaru 2010 jsme tam před stovkou diváků i při výsledku 0:0 odehráli fotbal nahoru dolů a měli je chvílemi na lopatě. Časy se holt mění.                                                                                                              (msč)

Branky: 28., 38., 53. a 79. Sklenář, 1., 18. z pen. a 35. M. Švagr, 40. Siebenstich z pen. – 61. Váňa z pen., 81. Dušák. Rozhodčí: Burian (Příbram) 8. Vrchní komisař: Ladislav Kropil (Malá Lečice) 9. ŽK: Jakub Hořák. ČK: 69. Jakub Hořák. Diváci: 56. Poločas: 6:0. Hráno 10.6. 2012.

Lečice: Josef Hrbek 5 – Srp 5, L. Kostečka 5, P. Svoboda 5, Houska 5 – M. Rákosník ml. 6, Jakub Hořák 5, Fr. Dědina 5, Dušák 5 – Toman 5, Schubert 5 (46. Váňa 5,5). Trenér Jiří Hrbek-Hrubesch 7. Vedoucí mužstva Miroslav Střeleček-Čertík 8.

Lavička: Dvořák. Chyběli: Havelka, Křivonoska, Tokaji, Víšek (zranění), Josef Smetana ml., Messi (zaměstnání), B. Pacák, T. Pacák (rozzlobení rodiče), M. Kostečka, K. Jaruška, Sobotka, M. Rákosník st., Břečka, Kilián (?).

Hráč utkání: Martin Rákosník ml.

Střelci Lečice: 6 – Fr. Dědina, 5 - Jakub Hořák, 4 - K. Jaruška, 3 – Jan Hořák, L. Kostečka, Josef Smetana ml., Váňa, 2 – Dušák, Kopeček, Křivonoska, Sobotka, Tokaji, 1 – Messi, Prášil, M. Rákosník st., M. Rákosník ml., P. Svoboda, T. Svoboda.

Neprůstřelnost brankáře: P. Svoboda – 178 minut (do dalšího zápasu jde s 9 minutami), Jan Hořák - 159 minut (do dalšího zápasu by šel s 5 minutami), Josef Hrbek 97 minut (do dalšího zápasu jde s 11 minutami), Břečka 6 minut (do dalšího zápasu jde se 79 minutami).