22. Daleké Dušníky B - Velká Lečice

19.05.2013 10:15

Nařezat si nenechali

Ve druhé půli dokonce lečický tlak ● Matějka chválil Arnošta ● Kde se vzal, tu se vzal, Arjen Robben ● Paní Ildikó královnou tribuny ● Soudce zděšen z Vyhlídky

Zřejmě to zase vypadá na šňůru bez vítězství. Lečice si už podruhé za sebou zaknihovala porážku 1:4, což v Dalekých Dušníkách znamenalo přesně poloviční výsledek oproti loňskému jaru (2:8). Alespoň že herní projev nebyl zase tak zlý a především ve druhém poločase jsme domácí dostávali pod tlak. Jen kdyby hoši od Kocáby vyběhli na trávník v plné síle, omluvenek se opět sešlo až běda. Týmu naštěstí podal pomocnou ruku Martin Rákosník senior alias Arjen Robben.

DALEKÉ DUŠNÍKY B    –    LEČICE   4 : 1

Daleké Dušníky – Před utkáním i během něho bylo na stadionu veselo. Po delší době dorazila na fotbal paní Ildikó Pištová, a to atmosféru vždycky oživí. Svým šarmem i temperamentem si získala publikum, domů odjížděla coby nekorunovaná královna tribuny.

Rozhodčí Dvořák z Nečíně byl zase mírně vyděšen při zjištění, že zápas bude sledovat Václav Rákosník-Vyhlídka. Pochopitelně si ho pamatoval z podzimního mistráku Lečice-Kosova Hora, tehdy totiž dostatečně neporozuměl Vyhlídkovu dobrému rozmaru a vykázal jej ze své kabiny.

Bývá zvykem, že v Dušníkách čisté konto dlouho nedržíme, proto už ve 24. minutě domácí vedli dva nula. Lečice přitom hrála otevřený, kombinačně nápaditý fotbal, takže se i ona střelecky prosadila – po půlhodině hry se na hranici vápna uvolnil Jan Kopeček-Damek, utěšenou střelou snížil a konečně prorazil svou jarní střeleckou mizérii. Velká škoda, že přijatelný stav nevydržel do přestávky. Dušníky své o něco vyšší kvality stihly vyjádřit třetím gólem.

Lečice se po změně stran hodně snažila, viditelnou převahu si vytvořila, ovšem k brankovým odpovědím se vinou smůly už nedostávala. „Čtyřicet minut jsme je mleli, snad 113 rohů kopali, šance si vytvářeli. Kopec napálil z trestného kopu břevno, dorážka šla taky do něj,“ popisoval dění na trávníku asistent trenéra Václav Dvořák-Matějka. Ten jako nejlepšího lečického muže ocenil zlobivé dítě s číslem 20. „Arnošt jezdil nahoru dolů, byl hodně nebezpečný.“

Poté, co v závěru utkání daly Dušníky čtvrtý gól, lečický tlak vyzněl definitivně do ztracena. Hostitelé na setkání s výpravou od Kocáby i Székesfehérváru rozhodně nezapomenou. Na Lečických je, aby v sympatických výkonech po zbytek jarní sezony pokračovali.              (m-113,ok,msč)

Branky: 24. a 37. Vacek, 17. Bumba, 87. Fernetovski – 32. Kopeček. Rozhodčí: J. Dvořák (Nečín) 7. Vrchní komisařka: Ildikó Pištová (Székesfehérvár) 10. ŽK: Houska, Jan Hořák. Diváci: 57. Poločas: 3:1. Hráno 19.5. 2013.

Lečice: Josef Hrbek 5,5 - Váňa 5,5, Jan Hořák 6, P. Svoboda 5,5, Houska 5,5 – T. Svoboda 6, M. Rákosník st. 6,5, Fr. Dědina 6,5, Jakub Hořák 7,5 – Kopeček 7, Messi 6,5 (71. Tokaji - ). Trenér Jiří Hrbek-Hrubesch 7. Vedoucí mužstva Miroslav Střeleček-Čertík 10.

Lavička: V. Dvořák. Chyběli: K. Rada, Zboženský ml. (nemoc), Josef Smetana ml., M. Rákosník ml. (zaměstnání), Dušák (rodinné oslavy), Štěpán (shánění slivovice na Moravě), L. Kostečka (nezájem), Toman, Havelka, Fr. Holec ml. (?)

Hráč utkání: Jakub Hořák-Arnošt

Střelci Lečice: 9 – Jan Hořák, 7 – M. Rákosník ml., 6 – Kopeček, 5 – Bureš, Fr. Dědina, 4 – Tokaji, Váňa, 3 – Jakub Hořák, L. Kostečka, Messi, 1 – Dušák, Josef Smetana ml., P. Svoboda.

Neprůstřelnost brankáře: T. Svoboda - 305 minut (do dalšího zápasu jde s 19 minutami), P. Svoboda - 133 minut (do dalšího zápasu jde se 111 minutami), Josef Hrbek – 66 minut (do dalšího zápasu jde s 3 minutami).